EKONOMİMİZE KIBRIS’TAN BAKIŞ

 
 

GRAFİKLER

PROGRAM GÜNDEMİNDEN

TABLO VE GRAFİKLER

 

“MAKRO EKİBİ” İNTERNET VE EKRANDA

Ekonomimize Kıbrıs’tan Bakış İçin Üç İktisatçımız Biraraya Geldi

Uzunca bir süreden beri kriz boyutlarında tökezleyen ekonomimizde gündeme getirilen önlemlerin çare olamaması, üç iktisatçımızı harekete geçirdi.

Bir süreden beri biraraya gelerek çalışma yapan ülkemizin tanınmış üç iktisatçısı Ünal Akifler, Çetin Uğural ve Necdet Ergün, “Makro Ekibi”ni kurmaya ve bir dizi faaliyeti programlayarak uygulamaya koymaya karar verdiler.

Ekonomik sorunlara “Kıbrıs’tan Makro Bakış” temelinde çözümler üretilmesine katkı çerçevesinde bir İnternet Sitesi, TV programı ve Anket çalışmasından oluşan proje, 15 Nisan’dan itibaren uygulamaya konmuş bulunmaktadır.

İnternet haberleşmesi ve Web Sitesi, “Mahir Bilgisayar” tarafından Makro Ekibi’nin hizmetine sunulmuştur. Adresi www.makro.kibris.net  olan site üzerinden veya doğrudan makro@kibris.net  adresinden Makro Ekibi’ne sorun, görüş, gündem önerisi, bilgi, belge veya döküman ulaştırılabilmektedir.

Aynı site üzerinden, “EKart Kamuoyu Araştırma Şirketi”nin Makro Ekibi için hazırlamış olduğu “Ekonomik Vizyon Anketi” de yapılmaya başlanmıştır. Ekonomik önlemlerin öngörüleceği zeminin belirginleşmesinde kamuoyunun eğilimlerinin önemi üzerinde duran Makro Ekibi, ülke sorunlarına duyarlı yurttaşlarımızın mutlaka bu ankete katılması çağrısında bulunmaktadır.

Ekonomik yapılanmayave sorunlara Kıbrıs Türk insanı merkezinde yaklaşımların ağırlık kazanması için de sorunlara duyarlı kişi ve kurumların görüş, gündem önerisi, bilgi ve elindeki  belge ve dökümanları “Makro Ekibi”ne ulaştırmak suretiyle çalışmalara katılım ve katkıda bulunulmasının büyük önemi olduğunun altı çizilmektedir.

Makro Ekibi, ülkemiz koşullarını dikkate alan, ekonomik akla, bilime ve dünya koşullarına uyumluluk yanında, toplumsal bilinç ve desteğe de dayanan çözüm ve yapılanmalarla sorunların rahatlıkla aşılabileceği inancıyla tartışma ve katılımcılığı teşvik etmek istediklerini belirtmektedirler.

15 günde bir Pazartesi gecesi “Kanal T” de canlı yayınlanacak olan “Makro” Programının birincisi 15 Nisan’da yayınlanmış ve ekonomiyle ilgili çevreler ile halkta büyük ilgi uyandırmıştır.

Makro Ekibi’nin İnternet Adresi: www.makro.kibris.net 
E-Mail Adresi: makro@kibris.net

 

ANKET


Birileri Birşeyler Söylüyorlar.
Ama bizim için önemli olan siz ne düşünüyorsunuz?

“Ekonomik Vizyon Anketi”ne Katılmak İçin
TIKLAYINIZ!

 

 


 

Design and maintained by Mahir Bilgisayar.
Tel.  +90 392 2286537
E-Mail: info@kibris.net